Luulepäev Kunda Ühisgümnaasiumis

 

Mu kodu ja pere,

mu loodus ja maa –

ma armastan kõike,

mida näha ma saan.

Marika Lupanova, Kohtla-Nõmme Kool 5.klass

 

Kolmapäeval, 13. märtsil toimus Kunda Ühisgümnaasiumis Virumaa laste luulevõistluse „Kui looduspilt saab luuleks“ pidulik lõpetamine.  Ida- ja Lääne-Virumaa lapsi ühendav konkurss toimus juba 26. korda. Pikk traditsioon sai alguse Sonda koolist, jätkasid Sõmeru ja Haljala kool. Sellest aastast on korraldajaks Kunda kooli emakeeleõpetajad.

Võistlusel osales 16 kooli, kokku saadeti 168 luuletust. Parimatest luuletustest anti välja kogumik Kunda kooli õpilaste illustratsioonidega. Lõpuüritusele kutsutud noored sulesepad, kunstnikud ning nende juhendajad said värviküllase kogumiku tänutäheks. Tore on ju aastate pärastki meenutada kooliaja õnnestumisi!

Noored kirjutasid päikeseloojangust, merest, rahupaikadest, looduse ilust, metsa puhtusest, reostusest, vanadest puudest, loomadest  ja paljust muust. Oli nii mõtisklevaid, muretsevaid kui ka humoristlikke luuletusi. Parimatest parimaid tekstid kõlasid tänuüritusel Kunda kooli etlejate Geroni ja Marileeni esituses. Kohtumisele lisasid lusti väikesed näiteringi lapsed vahva tähetantsuga ja laulutüdrukud merelauludega.

Viimse pooltunni sisustas bioloog, zooloog, fotograaf ja putukauurija Urmas Tartes, kes jagas kuulajatega mõtisklusi loodusest, elu väest ja valust. Samuti said osalejad nautida tema imelisi looduspilte.

Luulepäev pakkus hingekosutust ja annab  lootust hoida pikka traditsiooni, et noored väljendaks oma mõtteid meie oma rikkas emakeeles.

Luuletuste paremik on koondatud luulekogusse „Kui looduspilt saab luuleks“.

Kokku tunnustati 42 noort luuletajat ja 14 illustraatorit. Lisaks andsid eriauhinnad välja Kunda Hariduse Toetusselts ja Viru Instituut.

Kunda Ühisgümnaasiumi emakeeleõpetajad