Gümnaasiumi lõpetanud juuni 2017.

GYM 2017 1

GYM 2017

Põhikooli lõpetanud juuni 2017.

PK 2017PK 2017 1

Fotograaf Reti Kokk

1. veebruaril külastas meie gümnasiste Maanteeameti poolt pakutud koolinoorte riskikäitumiskoolituse „Selge pilt…!?“ raames kolm tarka, kogenud ja õpetlikku meest, kes seisavad selle eest, et meie noored oleks teadlikud riskikäitumisest liikluses ja alkoholi tarbimise ohtudest.

Kohtumise avas Gunnar Meinhard, kes on Bonni ülikooli doktorant ning liikluspsühholoog. Esimeses mooduli osaks oli teoreetilis-selgitav diskussioon, kus grupitöö tulemusel avastati osalejatega liikluses toimepandud väärkäitumised. Juhiti tähelepanu probleemse käitumise tekkepõhjustele ja võimalike tagajärgede tähtsusele. Toodi välja teooria ja juurde ka kohe näide, et õpilased suudaksid samastuda. Kõrvu jäid kõlama promillide teadus, pidurdusteekonnad ja väga halvasti valitud sõiduasendid – nagu näiteks „nõudepesijad“, kes lasevad ennast istmega väga taha, alla ja madalale, kerivad rooli ühe käelabaga ja ise ei näe ninaga üle rooli ääregi. Kõik kuulasid huviga ja oli näha, et teemad on kõigile tegelikult ju tuttavad, aga seoseid alati luua ei osata. Jutt oli väga õpetlik ning läbi praktiliste näidete pani õpilased kaasa noogutama.

Teisena liitus loengusse PPA noorsoopolitseinik Aleksei Osokin ja avas mooduli nr 2 -  „Tark õpib teiste vigadest“, mis jagunes kahe erineva külalise peale. Käsitleti teemat kahe erineva poole pealt, iseenda kogemustest.

Kõigepealt politsei esindaja tutvustas noorte peamisi liiklusprobleeme. Tõi näiteid analoogsete õnnetuste põhjal, mida noored esimeses moodulis oma vastustega „kirjeldasid“. Räägiti lähemalt sellest, kui näed, aga ei sekku või hoopis õhutad, mis aga omakorda võib tingida väga raskete tagajärgedega liiklusõnnetuse. Toodi ja ka näidati näiteid, mis kõik võib juhtuda, kui lähed rooli „joogisena“ või hoopis väsinuna; kui näitad sõpradele oma hulljulgeid „sõiduoskuseid“ või kui ei kasuta sõidukis turvavarustust. Keskne ülesanne politseil oli seejuures diskussiooni juhtimine selliselt, et kõik osalejad „tunneksid“ end sarnases situatsioonis osalenuks ning suudaksid selle põhjal teha järeldusi tulevikukäitumise jaoks.

Seejärel toodi sisse ratastoolis koolitaja Marek Rüütli. Just nimelt toodi, kuna tema on see inimene, kellega juhtus õnnetus, mille tagajärjel vajab ta igapäevaselt täiesti tavapäraste toimingute tegemiseks palju aega ja kannatust või kõrvalist abi. Vaatamata oma õnnetule õnnetusele, on suutnud ta ennast luua ja palju anda. Tema teotahe on tõstnud ta üles haiglavoodist ja lubanud elada täitsa tavalise mehe elu. Tal on pere, oma maja ja karjäär, oskused, mida pole enamustel. Ta ei saa ennast rinnust allapoole liigutada, aga käib mägedes suusatamas ja ringradadel võidu kihutamas. Tema sõnum noortele oli selge - elu peab elama, elu peab nautima ja nooruspõlve lollused tuleb meil kõigil läbi teha  - aga enne kui teed, mõtle KAINE peaga. Elu on valik, elu koosneb valikutest ja elu on meie enda kätes.

1. juunil maastikumäng "Kunda kooli retk".

matk 01.06

Neljapäeval, 10. novembril külastasid 1. klassid Sagadi metsamuuseumi. Enne Sagadi külastust tutvusid 1.a klassi õpilased loodusõpetuse tunnis metsloomadega ning õppisid loomade kehaosi.

Reedel toimuvad tunnid nagu tavaliselt kuni aktuse alguseni.

aktused sygis 2016

Enne aktuseid toimuvad õppetunnid tunniplaani alusel.

aktus sygis 2018

Kolmapäeval, 20. detsembril 2017.

1.-3. klassi jõulupeo kuulutus-page-001.jpg

Veebruaris, Eesti riigi juubelikuul, uurisid 6.b klassi õpilased rahvuseepost “Kalevipoeg”. Olles alustuseks läbi lugenud Eno Raua koostatud lasteväljaande, jutustasid õpilased Kalevipoja töödest-tegemistest ja võitlustest, kujundasid rühmades plakateid, kus sõnas ja pildis Kalevipoja olulisemad teod. Juubelipäeva eel luges klass peast kokku 100 regivärssi eeposest, see oli õpilaste kink oma riigile tähtsaks sünnipäevaks. Lõpuks maiustati ühiselt Kalevi kommide ja Linda šokolaadiga. “Kalevipoega” uurisid ja värsse lugesid Merike, Kristel, Margo, Janek, Kert, Kaili, Feliks, Darja, Bogdan, Arseni, Annike ja Dmitri.

Õpilasi juhendas kirjandusõpetaja Tiiu Jalakas