Eesti Mälu Instituudi saalis toimus esmaspäeal, 25. märtsil märtsiküüditamise mälestuspäevale pühendatud kirjandivõistluse "Kiri küüditatule" parimate tööde autasustamine.
Peapreemiaid anti välja kuus, ühe neist sai meie kooli õpilane Greete Veski. Juhendaja Olav Mäe.

Osalemiseks tuli noortel kirjutada kiri olevikust minevikku, nõukogude võimu poolt 1949. aastal Siberisse saadetud sugulasele või kaasmaalasele, kes ei tea, mis teda ees ootab ja kuidas Eesti elu edasi läheb.
„Saadetud töödest kumab läbi nii põhjalikku perekonnauurimust, lootuse ja julguse sisendamist kui ka mõtlemapanevaid vaateid tänasele päevale. Kirjade lugemisel on hea meel tõdeda, et mälu ja esivanemate mälestus(t)e hoidmist hinnatakse kõrgelt,“ ütleb Eesti Mälu Instituudi juhatuse liige Martin Andreller.

Parimatele autoritele on auhinnaks ajalooreis Baltikumis ja nende tööd avaldatakse Postimehes: https://arvamus.postimees.ee/7986823/martsikuuditamine-75-aastat-tagasi-noored-ulatavad-vanemale-polvkonnale-kae

Palju õnne Greetele ja suured tänud õpetaja Olavile!