10. oktoobril sõitsime Saka mõisa, et tutvuda ühe Eesti ilusaima matkarajaga. Saka Klindimõisa matkarada kulges osaliselt klindipealsel ja osaliselt klindi all, mere ääres. Trepist alla mere äärde laskudes (55 m) avab end laialehine kildimets. Mererand on väga eriline ja huvitav, enamasti kivine.  Meil oli väga tore giid, kes rääkis huvitavaid lugusid Ontika pankrannikust, loodusest ja ajaloost. Mere äärest leidsime fossiile, need võisime endale jätta. Tegime tutvust sinisaviga, seda pidi leiduma ka meie Kunda mererannas.  Pärast uuesti ülesse ronida (55 m) oli ikka täitsa õudne, kuna trepp tundus olema päris püstises asendis. Võhmale võttis, aga äge oli ka. Peale seda ronisime kunagise piirivalve vaatetorni katusele. Giid ütles, et hea ilma korral paistavad siia Venemaale kuuluvad Tütarsaared. Meie ilm oli ilus, aga udune. Meie neid saari ei näinud. Oli üks huvitav ja hariv päev.

7-ndikud Kunda Ühisgümnaasiumist