Eesti Vabariigi sajanda juubeli tähistamise eel arutasime meiegi oma kollektiivis, mida oma riigile tähtsaks juubeliks kinkida. Olime veendunud, et kingitus peab olema tähendusega ning meie põhitegevust silmas pidades toetama ka õppeprotsessi. Nii saigi ühel hetkel otsustatud, et Kunda Ühisgümnaasium kingib Eesti Vabariigile 2017/2018. õppeaasta jooksul SADA TEGUSAT TÖÖTUBA.
Meie koolis korraldatakse projektipäevi õppeveerandi eelviimasel päeval. Tegemist on teistmoodi koolipäevaga, mille peamisteks märksõnadeks on kogukonna kaasamine ja õpetaja kui professionaali avamine uuest küljest. Oleme seadnud eesmärgiks, et päeva lõpuks on õpilased laiema silmaringiga, rohkem kursis töömaailmas toimuvaga, oskavad midagi täiesti uut oma kätega valmis teha ning on huvitavast koolipäevast inspireerituna suurema õpimotivatsiooniga.
18. jaanuaril toimus käesoleva õppeaasta teine projektipäev, mille keskseteks ideedeks olid “Eestlane laias (maa)ilmas” ja “Minu Eesti”. Kutsusime külla vilistlased, kes vahendasid oma töö-, maailma- ja elukogemust. Swen Pahkla rääkis elust ja töötamisest Austraalias ning julgustas noori maailma avastama. Tänavamuusik Liisa Tulvik tuli, kitarr kaelas, ning laulis ja vestles sellest, kuidas ta mööda Euroopat rännates toime on tulnud. Mari Jurtom pidas kaks loengut teemal “Eestlane Soomes”, milles andis ülevaate sellest, kuidas ta ülikooliõpingutega Soome sattus ning milline on ühe filoloogi tööpõld.
Külalislektorina esines ka meie kooli abiturient Keitlin Räni, kes rääkis Inglismaa ülikoolidesse kandideerimise kogemusest. Äsja sõjaväes käinud Kunda Ühisgümnaasiumi endine õpilane Raul Palk ja Henri Suomalainen tutvustasid Eesti kaitseväge noorte meeste pilgu läbi. Eesti Tantsuagentuurist tuli külla endine õpilane Mariann Onkel, kes õpetas kaasaegse tantsu põrandatehnikat teise ja kolmanda kooliastme tüdrukutele. Rein Järva Eesti Spordimuuseumist tutvustas Eesti spordi kujunemislugu läbi saja aasta.
Õpilased üheksandast, kümnendast ja 12. klassist astusid üles inglise keele õpetajatena, viies läbi ingliskeelse mängutunni algklassiõpilastele. Nii said lapsed endale huvitava ja teistmoodi koolitunni ning õpilastest õpetajad praktilise töökogemuse. Lisaks toimusid samale vanusegrupile EV100 viktoriinid Bee-Bot haridusroboteid kasutades ning nutiseadmetele mõeldud mängukeskkonnas Kahoot. Koos vaadati ingliskeelset multifilmi klassikalistest muinasjuttudest, milles püstitatud probleemi üle õpilastega tänapäeva koolielu kontekstis arutleti. Koos õpetajaga koostati ka eakohane mõistekaart “Minu Eesti”.
Kogu kooli kollektiiv oli projektipäevaga seotud ja andis oma panuse. Tegutsesid paberpunutiste, rahvuslike paelte ja rütmipillide töötoad. Neljas klassiruumis toimusid erinevas formaadis EV100 viktoriinid nii eesti kui ka vene keeles. Raamatukogus sündis raamatukaaneluule. Arvutiklassides lahendati ingliskeelseid liiklusteste, loodi Eesti-teemalisi arvutimänge ja 3D-modelleeriti. Koostati “Minu Eesti” märksõnatähestikku. Paljud õpetajad olid saatjateks meie külalistele.
Täname kõiki toredaid külalisi, kes olid nõus meie kooli õpilaste heaks oma tihedas graafikus aega leidma, ning õpilasi ja õpetajaid, kes töötubade korraldamisele igakülgselt toeks olid. Palju õnne, kallid kaasmaalased, meie riigi sajanda sünnipäeva puhul!