Eile, 13.01, käisid meil külalised Tallinna Ülikoolist. Tutvustati rahvusvahelist projekti Land-Sea-Act, mis keskendub rannikualadele ja maa-mere seostele edendamaks sinimajandust (blue economy või blue growth) Läänemere piirkonnas. Eesti kontekstis on fookuses rannikualade integreeritud mobiilsus ja turism testalal Jumindast kuni Aserini.
Meie üheksandike ülesanne oli selle projekti jaoks käia välja ideid, mis võib Kundas olla teisiti 20 aasta pärast või isegi veel kaugemas tulevikus. Kas kohalikke on rohkem või vähem, kas tööstust on rohkem või vähem, kas turisimi on rohkem või vähem... Oma ideed pidid õpilased suutma gruppidena visualiseerida paberile ja teha pärast väikesed ettekanded. Läbivad mured olid lastel põhiliselt kohalike elanike väljaränne Kundast ning kasvavad tööstused, mis reostavad. Unistati aga ilusast rannakuurordist uhkete hotellide ja kohvikutega.

Reedel hakkame võistlema. Kes tunneb ära kõige rohkem võõrkeelseid AITÄH-sõnu? Tähistame rahvusvahelist AITÄH päeva põneva mänguga.

1. LEIA OMALE PABER JA PLIIATS
2. VAHETUNDIDES OTSI SEINTELT VÕÕRKEELSEID AITÄH-SÕNU
3. KIRJUTA NEED OMALE ÜLESSE JA LEIA ISESEISVALT, MIS KEELES ON AITÄH ÖLDUD (võib kasutada internetti)
4. TOO PABER REEDEL, PÄEVA LÕPUKS, HUVIJUHILE TEGUDE TUPPA (NIMI JA KLASS PEALE)
5. ESMASPÄEVAL AUTASUSTAME KOLMES ARVESTUSES:
1-3 KLASS - ENIM SÕNU KOGUNUD
4-12 KLASS - ENIM SÕNU JA KEELI KOGUNUD
ÕPETAJAD - ENIM SÕNU JA KEELI JA RIIGIPÄID KOGUNUD JA KOKKU PANNUD

Meie võitjad on selgunud.

Esimeses kategoorias (1-3 klass) kogus kõige enam AITÄH-sõnu Diana Logotšjova 3. klassist.
Teises kategoorias (4-12 klass) leidis enim õigeid vasteid võõrkeelsetele AITÄH-sõnadele David 11. klassist.
Kolmas kategooria (õpetajad) jäi sel aastal esindamata.

Palju, palju õnne võitjatele!
Ootame teid tegude tuppa auhinnale järgi 🎉🤓

Projekti eelarve on täies mahus kaetud. Täname kõiki toetajaid!

Vahetund.ee on Tallinn Moon Rotary Klubi heategevusprojekt algklassidele, mis toob vanad head mängud, kummikeksu ja footbagi tagasi koolidesse, et arendada lastes liikumistahet, aga ka koostöö- ja suhtlusoskusi. Klubi loodi 2017. aastal ning sinna kuuluvad aktiivsed ja tegusad noored liikmed, kes koos tahavad panustada paremasse ühiskonda, paremasse maailma. Ka Kunda kool on nüüd selle projektiga liitunud - sest no kes ei tahaks, et meie pisikesed omale vahetundi sellised põnevad vidinad saaks eksole.

Projekt töötab nii, et seda võivad toetada (https://vahetund.ee/kunda-uhisgumnaasium/) kõik eraisikud, ettevõtted ja organisatsioonid, kes soovivad anda oma panuse laste aktiivsemaks ajaveetmiseks vahetundide ajal. Toetajatena on oodatud nii lapsevanemad, õpetajad, ettevõtjad kui ka kõik teised head inimesed. Kui toetusfondi summa on kokku kogutud, valmistatakse koolile mänguvahendite hoiustamiseks karbid ja trükised ning toimetatakse need kooli 1 kuu jooksul alates kooli fondi täitumisest - VOILAA ja ongi olemas.

Tänavune Jõulukohvik ja laat toimus möödunud laupäeval, 7. detsembril. Alustasime hoogsalt juba keskpäeval ning huvilisi jätkus laada viimaste minutiteni välja. Müüjatel oli tuju hea ja kauplemiseks vaim valmis.

Külastajad said nautida Natalie Neigla juhendatud kooliteatri vahvaid lavastusi, kuulata, kui kenasti meie laululapsed laulavad ja vaadata ära põnevad tantsukavad Esteetika -ja Tantsukooli ning JJ-Street Tantsukooli poolt. Kõike seda ostlemis-sagina vahele.

Kohvikutes sai kohapeal maitsta ja kaasa osta õpetajate, lastevanemate ning ka õpilaste endi valmistatud kooke, pirukaid, vahvleid ning palju muid hõrgutisi. Pakuti nii teed kui kohvi, vett kui morssi.

Ei puudunud laadalt ka tublid käsitöö müüjaid, kel oli pakkuda kaupa soojadest villasokkidest kuni piparkoogimajadeni välja. Lisaks oli külastajatele välja pandud vahvad pildistamisseinad, sai osta õnneloosi, lasta teha endale ja sõbrale näomaalinguid või käia ja tutvuda vahvate õpilastöödega.

Jõulukohvikust teenitud tulu toetab Kunda ÜG õpilasomavalitsuse ettevõtmisi ja erinevate kooliürituste korraldamist järgmise õppeaastani välja.

Suur tänu kõikidele vabatahtlikele, kes panustasid ÕOV kohvikulaua katmisesse.

Head õpilased ja õpetajad

Olete oodatud jäädvustama endast ja oma sõpradest vahvat jõulupilti!

79369546 2852246761487455 1914786945582497792 o

Reedel, 6. detsembril peame Päkapikupäeva.

1.-4. klassi õpilastele 2. tunni ajal aulas PÄKAPIKUPÄEVA JÕLUMIKKER. Õpilastel on võimalus oma toredaid jõululuuletusi otse mikrofoni lugeda.

Teisel pikal vahetunnil (11:40-12:00) mängime lennuki mängu. Õpi lennukeid voltima.

Vahetundidel saab raamatukogus väikest kinoelamust.

1. novembril tähistatakse Eestis kodanikupäeva. Kodanikupäeval tõstame esile tegusate ja ettevõtlike inimeste panust Eesti ühiskonna arengusse.

Sellise tähtsa päeva puhul tuli meile külla Üllar Saaremäe, kes on eesti näitleja, lavastaja, punk-laulja ja poliitik (või pigem rahvasaadik nagu ta ise ennast nimetas). Mees, kes teeb ja jõuab palju.

Üllar pidas inspireeriva kõne ja andis noortele näpunäiteid tulevikuks. Õpetas, kuidas kasutada oma häält ja parandada diktsiooni. Rääkis oma lapsepõlvest, kasvamisest, näitlemisest, kogemustest ja kuidas on temast saanud tänaseks see, kes ta on.

Oli väga meeleolukas koosviibimine, täname!