Kellaaega laetakse...
  Kasemäe 22, Kunda
Lääne-Virumaa 44107
 +372 322 1248
  info[ät]kundakool.ee

 Reg.nr. 75020500
Kood EHISes: 700

 Kool on avatud:
E-R kella 7.15-21.00


24. mail mängisid 1. ja 2. klasside õpilased ettevõtlusküla mängu. Meie mäng oli "Ettevõtlik pere" ehk jagasime lapsed erinevate perede vahel ära: oli pangapere, ilusalongi pere, töökoja pere, tehnikapoe pere ja kaubamaja pere. Igal perel oli kindel rahasumma, millega pidid hakkama saama. Kõik pereliikmed pidid käima "tööl" ehk täitma erinevaid ülesandeid ja ostma kaupu ja teenuseid. Samal ajal pidi aga keegi perest jääma oma kohale, et saaks pereäri ajada ja oma pereettevõtte kaupu müüa. Igal perel oli eesmärk ehk rahasumma, mis pidi igal pereliikmel alles jääma, et saada näiteks soojale maale reisile või remontida kööki. Iga pereliige sai ka oma rahakoti, kuhu sisse sai iga liige raha. Iga vooru lõpus saabus ka palgapäev. Samuti oli iga vooru lõpus vajalik kõikidel pereliikmetel tasuda arveid ehk maksta elektri, vee jms eest. Kui algus oli veidi segadusse ajav, siis viimaseks vooruks oli õpilastel juba kõik peaaegu selge, rõõmu tunti palgapäevadest ja ülesandeid täideti julgelt. Õpetajad tundsime suurt rõõmu sellest, et ühelgi lapsel ei saanud rahakott täitsa tühjaks, vaid raha jäi ikka ka tagavaraks.

Täname 5. klassi õpilasi, kes tublisti väiksemaid juhendasid 👏

Teisipäeval, 23.mail oli Viru-Nigula valla muusikakoolis lahtise uste päev ning meie 1.-3. klassi õpilased käisid erinevaid pille uudistamas. Juba järgmisel nädalal ootab muusikakool kõiki huvilisi 30. ja 31. mail kell 17-18 sisseastumiskatsetele 🎼🎹🎷🪗🎸🎻

Täna, 22.mail käisid meil külas Kaurikooli baleriinid!
Saime tutvuda lähemalt ühe väga kauni tantsu - balleti ja selle ajalooga.
Täname Kaurikooli juhti Anne Nõgu ning kõiki tantsijaid – need kleidid, Teie naeratused ja imeilusad tantsud rõõmustasid meid väga!

kolmandad klassid läbisid nädala alguses (8.mail) õpperetke ümber Tudu järve

Eile, 10. mail tegid KIK-projekti raames Tudu järvele ringi peale ka 2.a klassi õpilased.

Koos sai selgeks, mis värvi on rabades ja soodes vesi ning kas seda võib juua. Rabavesi on küll pruunikat värvi, kuid seda võib üldiselt siiski juua küll. Samuti said selgeks erinevate soo- ja rabataimede nimetused. Näiteks tunnevad nüüd õpilased lõhnavat sookailu, kanarbiku, kukemarja, sinikat, mustikat, pohla ja jõhvikat. Selgus ka, et turbasammal ei ole tegelikult üldse mitte turbosammal, kuna tegelikkuses kasvab ta vaid 1mm aastas. Lastele jäi hästi meelde, et rabades ja soodes ei tohiks astuda nendesse kohtadesse, kus taimed ei kasva, kuna nendest võib läbi vajuda: kindlam on hoida alati puude lähedusse.
Oli tore ja õpetlik matk!

Täna käis meediapädevusest gümnasistidele rääkimas endine 4dimensiooni peatoimetaja ja ajakirjanik Jete-Ri Jõesaar. Teemad olid huvitavad ja noore ajakirjaniku nõuanded noortele mõjusid värskendavalt.

Reedel, 31.märtsil võiks selga panna miskit tavapäratut... rõõmsat...naljakat! Saabuva naljapäeva puhul teeme oma päeva ka rõõmsaks!

JK Tarvas ootab jalgapalli mängima 1.-4. klassi õpilasi teisipäeviti kell 16.00-17.00 kooli saali

10.klassi astumise ajakava:

1) Avalduste esitamise tähtaeg 5.04.2023

2) Vestlused toimuvad ajavahemikus 24.04.2023 – 30.04.2023*

3) 9.klassi lõputunnistuse esitamine 15.06.2023 – 22.06.2023 ja koolis õppima asumise kinnitamine

4) 10. klassi vastuvõetud õpilaste esialgne nimekiri avalikustatakse kooli kodulehel juulikuu alguses, lõplik nimekiri hiljemalt 30. augustiks.

*Teistest koolidest kandideerivad õpilased peavad vestlusele kaasa võtma nn valge tunnistuse (klassitunnistus, millelt on näha kahe esimese trimestri hinded).

  1. klassi võetakse vastu õpilane:

1) kes on lõpetanud põhikooli vähemalt rahuldavate aastahinnetega;

2) kes on sooritanud ühtsed põhikooli lõpueksamid vähemalt rahuldavatele hinnetele ehk saavutanud 50%;

3) kelle õppeaasta kokkuvõttev käitumishinne on vähemalt rahuldav;

4) kes on hindamiskomisjoni poolt läbi viidud vestluse põhjal motiveeritud gümnaasiumisse õppima asuma;

5) vajadusel on vastuvõtukomisjonil õigus õpilase teadmiste kindlaksmääramiseks läbi viia kirjalik test ainealaste teadmiste kohta.

HITSAINNOVEINNOVE RajaleidjaeKoolEttevütlik kool