• COVID-19 ja koolielu korraldus
    1. Usaldusmeetmed
    • Maskide kandmine on koolis soovituslik. Vastavalt riigis või regioonis valitsevale olukorrale võidakse see vajadusel jooksvalt kohustuslikuks kehtestada.
    • Käte desinfintseerimine – kooli peaukse juures, garderoobis ja teise korruse vaheplatvormil on desojaamad.
    • Kõikides tualettides ja sööklas on saadaval kätepesu juhised, vahuseep ja kätepaber.
    • Koolis kasutatakse sundventilatsiooni ruumides, kus see on võimalik ning õhutatakse vahetundide ajal klassiruume.
    • Õppetööd korraldatakse nn mullides ehk rühma- või klassipõhiselt. Gümnaasiumiastet käsitletakse eraldi mullina.
    • Vastavalt ministeeriumi juhisele teevad õpilased ja õpetajad antigeeni kiirtesti. Kiirtestimise sageduse määramisel lähtutakse Haridus- ja Teadusministeeriumi ning kooli pidaja (Viru-Nigula vallavalitsus) soovitusest.
    1. Üritused
    • Planeeritud kooliüritused viiakse läbi vastavalt kehtivatele piirangutele.
    • Õpilastele mõeldud (st külalisteta) ürituste läbiviimisel ei kohelda erinevalt vaktsineeritud ja vaktsineerimata õpilasi.
    1. Külalised koolis
    • Kooli esinema kutsutud külalistele kehtivad piirangud – tuleb esitada paberkandjal või elektroonselt PDF-failina tõend vaktsineerimiskuuri läbimisest, COVID-19 läbipõdemisest viimase kuue kuu jooksul või kuni 72 tundi varem tehtud PCR-testi negatiivsest testitulemusest vastavalt riigis kehtivatele üldistele nõuetele, kusjuures tõendi kehtivust kontrollitakse.
    • Koolimajja teenust osutama tulnud isikutel ja lapsevanematel soovitame koolimajas kanda maski.
    1. Karantiinikord koolis

Et säilitada võimalikult suures osas kontaktõpe, on koolides toimunud lähikontaktidele loodud nn lihtsustatud karantiinikord, mille hulka kuulub koolis toimuv testimine.

Õpetajad

Kõik haigustunnustega õpetajad jäävad/lähevad koju ning võtavad ühendust perearstiga. Edasine kehtib haigustunnusteta õpetajate kohta.

Vaktsineeritud (või haiguse läbipõdenud) õpetajad: ei pea jääma karantiini ja jätkavad tavapäraselt.

Mittevaktsineeritud või läbipõdemata õpetajad jäävad lähikontakti puhul karantiini tavapärases korras.