Reg.nr. 75020500
Kood EHISes: 700

Kool on avatud:
E-R kella 7.15-21.00

Euroopa spordinädalaga koos sai läbi ka Lääne-Virumaa jooksusari. Hea meel on tõdeda, et 28. aprillist 29. septembrini Virumaa erinevates paikades toimunud jooksuvõistlused tõid kokku jooksusõpru, kelle hulgas oli märkimisväärne arv meie õpilasi. Distantsid olid tavapärastest koolitundides joostavatest oluliselt pikemad, ning põhidistantsidel osalenud õpilased pidid konkureerima täiskasvanutega. Teeme kokkuvõtte noortejooksu ja põhidistantsi tulemustest.

Kadrina paisjärve jooksu põhidistantsil (5 km) osalesid Margo Jagant (M18 vanuseklassis I koht), Eric Ehand (M18 vanuseklassis II koht), Kaidi Jagant (N18 vanuseklassis I koht). Noortejooksul (2,5 km) saavutas Roomet Dõba M14 vanuseklassis II koha, Magnus Jagant M12 vanuseklassis III koha, Kaili Jagant N16 vanuseklassis III koha, Kairi Jagant N14 klassis IV koha, Aleks Lehmus M14 klassis V koha, Kert Vahesalu M12 klassis VI koha. Kokku osales esimesel etapil 9 Kunda Ühisgümnaasiumi õpilast.

1. Kunda linna jooksu põhidistantsil (8,8 km) M vanuseklassis saavutas Alver Petuhhov 8. koha, Margo Jagant 15. koha, Martin Lehmus 19. koha, Daniil Ruževitš 20. koha, Denis Takovenko 21. koha, Eric Ehand 28. koha, Erik Šumilov 35. koha, Kaspar Kokk 36. koha. N vanuseklassis saavutas Karina Jakovleva 11. koha, Kaidi Jagant 13. koha, Nora Aron 20. koha. Noortejooksul (1,8 km) saavutas II koha Rauno Saar, Roomet Dõba 6. koha, Rihhard Vodja 7. koha, Patrick Lehtinen 10. koha, Sten Arro 12. ja Renar Mestilainen 13. koha. Kaili Jagant saavutas neidude arvestuses III koha, Amelia Petrov V koha. Kokku osales teisel etapil 19 Kunda Ühisgümnaasiumi õpilast.

Põrgukuumuses toimunud Rakvere valla suvejooksul osales kokku 8 meie kooli õpilast. Põhidistantsil (9 km) saavutas M vanuseklassis Margo Jagant 9. koha, Erik Šumilov 12. koha, Eric Ehand 14. koha, Naiste arvestuses oli Kaidi Jagant 11. kohal ja Nora Aron 13 kohal. Noortejooksul (2,5 km) saavutas Rihhard Vodja I koha, Roomet Dõba II koha, Kaili Jagant II koha.

Viru-Nigula rahvajooksul osales 8 Kunda Ühisgümnaasiumi õpilast. Põhidistantsi (7,5 km) M vanuseklassis saavutas Margo Jagant 11. koha, Eric Ehand 21. koha, Kaspar Kokk 23. koha, Erik Šumilov 24. koha. N vanuseklassis saavutas Kaidi Jagant 7. koha. Noortejooksul (3,3 km) saavutas Roomet Dõba III koha, Kaili Jagant III koha ja Amelia Petrov V koha.

Tapa valla rahvajooks tõi Kunda koolist osalema 6 õpilast. Põhidistantsi (6,7 km) M vanuseklassis saavutas Margo Jagant 25. koha, Erik Šumilov 34. koha. N vanuseklassis saavutas Kaidi Jagant 19. koha. Noortejooksul (3,8 km) saavutas Roomet Dõba 8. koha, Kaili Jagant 3. koha, Amelia Petrov 6. koha.

Aseri savijooksu põhidistantsil (6 km) saavutas M vanuseklassis Margo Jagant 11. koha ja  Erik Šumilov 19. koha. Naiste arvestuses saavutas Kaidi Jagant 13. koha. Noortejooksul (2,5 km) saavutas 4. koha, Rihhard Vodja 5. koha, Kaili Jagant 3. koha, Amelia Petrov 4. koha ja Romi Vodja 7. koha. Kokku osales Aseris toimunud jooksul 7 Kunda Ühisgümnaasiumi õpilast.

Rakvere Rahvajooksu põhidistantsil (10 km) saavutas M vanuseklassis Margo Jagant 24. koha. Noortejooksul (2,4 km) tuli Kaili Jagant neljandaks. Kokku osales Rakveres seega 2 meie kooli õpilast.

Jooks ümber Porkuni järve tõi kokku 7 Kunda Ühisgümnaasiumi õpilast. Põhidistantsil läks (6,2 km) meeste arvestuses Margo Jagantile 27. koht, Kaidi Jagantile läks naiste arvestuses 18. koht. Noortejooksul (2,4 km) saavutas Rihhard Vodja II koha, Roomet Dõba IV koha, Kaili Jagant II koha, Kairi Jagant IV koha, Ameli Petrov 8. koha.

Sarja lõpuks selgitati vanusegruppide kaupa välja parimad. Arvesse läksid kuue parema jooksu tulemused.