15. veebruaril toimus Rakvere Teatris noorte osalusseminar „Räägi minuga!“, mille peateemaks oli suhtlemine, suhtlemisraskused. Seminari esinejateks olid pereterapeut Liis Aavaste-Hango, veebikonstaabel Maarja Punak, näitleja Tiina Mälberg tütre Marii Ingriin Saaremäega ning laulja Silver Laas ema Anuga. Modereeris Mihkel Raud. Muusikat mängisid Silver Laas ja Robert Vaigla ansamblist Traffic.

foto 15.02 2

8.b klassi õpilaste arvamused:
* Üritus oli väga lahe ja informeeriv. Mulle meeldis, kui Mihkel Raud rääkis oma noorusest ja kui veebikonstaabel rääkis oma tööst ja juhtumitest.
* Mulle väga meeldis seminaril. See oli lõbus, samas ka õpetlik ja hoiatav. Ma ei suuda ühtegi halba kohta seminaril meenutada. Mulle meeldisid ka kõik esinejad, sest nad tõid näiteid oma elust.
* Oli väga tore ja huvitav kõike seda kuulata.
* Üldiselt oli seminar väga huvitav, minu lemmikud olid Silver ja ta ema ja veebikonstaabel. Mulle üldse ei meeldinud see pereterapeut, kelle jutt oli kuiv ega pakkunud huvi, teised kõik rääkisid lõbusamalt ja mõnusamalt. Päev oli muidu väga tore ja see oli minule uus kogemus.
* Mulle väga meeldis see seminar, sest külalised olid head ja nad rääkisid tarka juttu. Veel meeldis see, et sai alati enda arvamust avaldada ja see oli anonüümne.
* Mulle meeldis veebikonstaabli Maarja Punaku jutt ja kahe ema jutt. Nüüd sain alles aru, et selline teismeliseiga ei ole ainult mul, vaid see ongi noortel üldiselt ja see peab lihtsalt olema, selle peab lihtsalt üle elama.
* Eriti meeldisid mulle külalised Marii Ingriin oma emaga ja veebikonstaabel. Veebikonstaabel seletas väga selgelt ja põhjalikult internetis ja arvutis varitsevatest ohtudest ja teda oli huvitav kuulata. Mihkli jutt oli huvitav ning tema elulised näited sobisid sinna hästi. Üldiselt meeldis väga.

7. klassi arvamised osalusseminarist
• Väga huvitav veebikonstaabli etteaste, kursis noorte tegemiste ja huvidega.
• Imelikud küsimused noorte poolt.
• Terve seminar oli põnev.
• Lahe oli.
• Elulised näited.
• M. Raua jutt oli hea.
• Meeldis muusikavalik.
• Perenõustaja jutt oli noorte jaoks natuke igav ja kuiv. Kõigest ei saanud aru.
• Meeldis, et spetsialistid olid laval, kelle käest nõu küsida.

Klipp TV3-st: http://uudised.tv3.ee/meelelahutus/uudis/2017/02/16/osalusseminar-raagi-minuga-toi-lavale-mitmeid-tuntuid-noori-oma-vanematega/

foto 15.02

Pilt: Kuulutaja