Gümnasistide õppepäev Tartus ja Tõraveres

Neljapäeval, 23. veebruaril laiendasid meie kooli gümnasistid oma silmaringi tavapärasest erineval viisil.

Päeva alguses külastasid 10. klass ja kaks abiturienti Eesti Rahva Muuseumi. Enamik neist oli selles suurejoonelises muuseumis esimest korda. Põnevust ja uudistamist jagus palju. Üks meeldejääv eksponaat oli kindlasti 1884. aastal õnnistatud esimene Eesti lipp. Eriti tähendusrikas oli seda vabaduse sümbolit näha Eesti Vabariigi aastapäeva eel.

1. klass ja enamik abituriente käis Tõravere Observatooriumis. Karismaatilise giidi saatel tutvuti Kosmosega, mida peetakse tavaliselt kättesaamatuks ja kaugeks. Giid rõhutas, et meie koduplaneet Maa ja kõik, mis selle peal leidub, on osa samast süsteemist. Nägime tudengisatelliitide ESTCube`i makette, ülisuurt teleskoopi, interneti kaudu erinevaid planeete reaalajas ning palju muud põnevat. Ekskursioonijuht rõhutas, et Eesti teadlased osalevad mitmes kaalukas kosmosemissioonis ning see on perspektiivikas ala. Astronoomia tund oli eriti vajalik abiturientidele, kuna on nende füüsika ainekavas.

Pärast lõunapausi harisid kõik gümnasistid ennast AHHAAs. Seda on kõik küll juba külastanud, aga avastamisrõõmu jagub alati. Seekord oli põnevaim näitus „Ahhaa, aju“, kus pidi ise kogu aeg mõtlema, nuputama, katsetama.

Oli lõõgastav ja hariv päev ning mõnus sissejuhatus vaheajale.