Kunda kooli gümnasistidel ja põhikooli lõpuklassi õpilastel oli 4. ja 5. novembril suurepärane võimalus kuulata kolme eripalgelist loengut energeetika ja keskkonnahoiu valdkonnast.

Diana Revjako ja Allan Vrager Fermi Energiast pidasid loengu tuumaenergia vajalikkusest ja uue põlvkonna tuuma väikereaktori rajamisest Eestisse.
Teises loengus astusid õpilaste ette suurte tootmisettevõtete juhid. Estonian Celli kvaliteedi- ja keskkonnajuht Kersti Lužkov rääkis, kuidas keskkonnahoid ja energiasäästulahendused käivad käsikäes.

Kooli vilistlane ja AS Kunda Nordic Tsement juht Meelis Einstein keskendus elektrienergia tarbimise kasvule nii kodumajapidamises kui ka tööstuses.
Viimasena tegi oma ettekande kooli vilistlane ja Tartu ülikooli teadur ning viimased kolm aastat ka keskkonnaühenduse Eesti Roheline Liikumine energeetika- ja kliimaeksperdina tegutsenud Madis Vasser. Tema rääkis sellest, kuidas paljud keskkonnaprobleemid ja nende lahendused on tugevalt seotud sellega, kuidas, kui palju ja milleks me kasutame energiat.

Kolm koolitundi olid täis tihedat ja mõtlemapanevat informatsiooni. Külalised rõhutasid, et äärmiselt oluline on õppida reaalaineid ja inseneeriat. Madis Vasser lisas omalt poolt, et õppida tasub seda, mis huvi pakub ning lisada sinna juurde keskkonnahoiu aspekt.

Loodame, et noored võtavad esinejate nõuandeid kuulda.

Täname koolipere nimel kõiki külalisi ning loodame meeldiva koostöö jätku.