Kellaaega laetakse...
  Kasemäe 22, Kunda
Lääne-Virumaa 44107
 +372 322 1248
  info[ät]kundakool.ee

 Reg.nr. 75020500
Kood EHISes: 700

 Kool on avatud:
E-R kella 7.15-21.00


Neljapäeval, 3. novembril oli meie kooli 10.-12. klassi noortel õppepäev Tallinnas.

Päeva esimeses pooles külastas 10. klass Tallinna Kunstihoones kunstnik Oliver Ressleri näitust “Tõkestades mandrijääd”. Näitus uurib üleilmset soojenemist ja kliimaõiglusliikumist ning selle suhet kunstiga. Arutlesime kunsti kaudu loodushoiuga seonduvate probleemide üle ning lõpetasime haridusprogrammi protestiga Vabaduse väljakul.

Mõned kümnendike mõtted:
“Kõige rohkem jäi meelde Fotografiska külastus, näitus oli huvitav, aga piltide sõnum oli arusaamatu minu jaoks.”
“Jäi meelde jääkaru mannekeen, see oli väga armas. Sain teada, et olen vahva trummimängija. Tänu sellele kogemusele hakkasin mängima trummi.”
“Jäid meelde protestid, mis olid seotud igijää sulamisega. Väga kurb.”
“Jäid meelde pooliroonilised pildid ja tsitaadid kliimamuutuste kohta, mida oli teosetes demostreeritud.”
“Jäid meelde videod protestimise kohta. Protestimine oli veidi piinlik, kuid oli tore end proovile panna.
“Seal viibisid kahtlased isikud. Kui see välja jätta, siis oli väga produktiivne ja hariv külastus.”
“Meelde jäid pildid, millel oli oma sõnum.”
“Kunstistuudios näidati meile ümbritseva looduse probleemidega seotud videoid ja kunstiteoseid. Oluliseks teemaks olid ka protestid kõikvõimalike loodust ja erinevaid loomi ohustavate tehaste ja hoonete vastu.”
“Autori pildid olid huvitavad ja väga kõnetavad. Kõige vähem meeldis protestimine, aga sellegipoolest oli tore seda ise läbi teha.”
“Mulle muidu meeldis see külastus ja need pildid aga ma tundsin ennast veidi ebamugavalt selles keskkonnas ja see protestimine oli ka vastumeelt, kuna otseselt ei usu seda.”
“Jäid meelde videod erinevatest protestidest.”


Jäid meelde protestid, mis olid seotud igijää sulamisega. Väga kurb. Autori pildid olid huvitavad ja väga kõnetavad. Kõige vähem meeldis protestimine, aga sellegipoolest oli tore seda ise läbi teha. Jäid meelde videod protestimise kohta. Protestimine oli veidi piinlik, kuid oli tore end proovile panna.

Samal ajal külastasid 11. ja 12. klass Euroopa Elamuskeskust. Modernse hoone eesruumis olid interaktiivsed lauad, kus sai uurida Euroopa ajalugu, “minna” erinevatesse Euroopa pealinnadesse, tutvuda liikmesriikide probleemide ja eripäraga. Oli ka sein, kus sai teha endast või oma sõpradest pildi, mis seejärel läks kõikidesse Euroopa elamuskeskustesse.

Toimus kaks loengut. Esimeses tutvustati Euroopa Liitu. Saime teada, kes kuuluvad Euroopa Liitu, missugune on selle juhtimise struktuur, kes esindavad Eestit ning palju muud. Iga õpilane sai oma töövihiku, et õpitu paremini meelde jääks.

Teises loengus räägiti internetis levivatest libauudistest ja -fotodest. Lugesime erinevaid tekste ja vaatasime fotosid ning arutasime, millised on päris ja millised mitte. Rääkisime ka usaldusväärsetest allikatest. Need paar tundi Euroopa Elamuskeskuses olid väga harivad ja lõbusad.

Pärast lõunapausi suundusid kõik gümnasistid Fotografiskasse, kus giidide abiga tutvusime maailmakuulsate kunstnike Cho Gi-Seoki, Andy Warholi ja Frank Ockenfelsi loominguga. Uudistasime nende teoseid ja kuulsime huvitavaid fakte nende elu kohta. Huvitav fakt oli see, et Andy Warhol ei pildistanud ühtegi oma fotot ise, vaid kasutas enda loomingus teiste tehtud pilte. Pärast oli kõigil võimalus ka iseseisvalt näitustel ringi vaadata.

Päev oli hariv, sisukas ja ühendas gümnaasiumiperet.

HITSAINNOVEINNOVE RajaleidjaeKoolEttevõtlik koolKiusamisest vabaks