Kunda Ühisgümnaasiumis toimusid 28. jaanuaril Keskkonnaameti eestvedamisel looduskaitseteemalised loengud.

Lääne-Virumaa keskkonnahariduse spetsialist Enri Uusna pidas kolm loengut.

Loengu „Kuidas aidata abivajavat lindu?“  kuulajaskonnaks oli 7. klass. Üheskoos arutleti teemal, kuidas inimene ise lindudele tahtmatult ja teadmatusest ohte põhjustab, õpetati eristama talviseid aialinde suvistest, kas abistada ja millal abistada linde.

Loeng11

Tagasiside õpilastelt:

• Sain teada, miks metsised kive söövad. Tean, kuidas ära tunda abivajavat lindu.
  • Loeng oli huvitav. Sain teada, et modernsetes majades on lindudel halb. Lindudel on raske elu.
  • Videod ja grupitööd olid lahedad.
  • Lindudele ei tohi soolaseid ja vürtsikaid asju anda. Linnumajadele ei tohi istepulki panna.
  • Kui söödad talviseid aialinde, tuleb seda teha regulaarselt märtsikuuni.
  • Veelinde ei tohi talvel sööta. Veekogu jäätumisel peavad nad edasi lendama, aga kui inimene neid söödab, siis nad viivitavad äralennuga ja söövad enda paksuks.
  • Mulle meeldis see loeng, sest ta rääkis arusaadavalt ja näitas pilte.

Kes aga tahab ise lugeda, kuidas talviseid aialinde toita, võib külastada veebilehte.

1. ja 9. klassi õpilased kuulasid loengut „Kuidas vähendada enda ökoloogilist jalajälge?

Programm keskendus inimese tarbimisharjumuste ja keskkonnavahelistele seostele. Arutleti, millised käitumismustrid ja harjumused avaldavad meie koduplaneedile suuremat survet ja koormust ning kuidas inimene oma tarbimisharjumustega mõjutab keskkonda.

Tagasiside õpilastelt:

• Inimesed ei arvesta loodusega. Taaskasutus aitab loodust säästa.
  • Õppisime, kuidas tekib taaskasutusring.
  • Loeng oli väga lahe, taaskasutus on lahe. Tuleb olla mõistlik.
  • Inimene saab enda ja pere ökoloogilist jalajälge arvutada. Paljude asjade tegemiseks kulub palju energiat ja ressursse.
  • Me tapame palju loomi selleks, et ise hästi elada.
  • Olen nii tark, et olen kõigega kursis.

Huvitava lektori ja vajalikud loengud valisid välja õpetajad Marika Toom ja Ruth Kaljund.