3. mail osalesid algklassilapsed nurmenukutalgutel: 3. klassid uurisid Villavere küla nurmenuku kasvukohti ja 2. klass otsis nurmenukke Kunda linna rohealadelt.

Mida aeg lähemale jõudis, seda pinevamaks ooteaeg läks: kas nurmenukud ikka selleks ajaks õitsele lähevad, kas lapsed saavad veebirakendusse nurmenukk.ee andmete sisestamisega hakkama… Kartused olid asjata – kõik läks plaanipäraselt, välja arvatud ilm. Reede hommikuks oli lumi maas, nii et nurmenukke otsiti lumekorra alt.

3. klassid uurisid lähemalt umbes 700 nurmenukuõit: lapsed teavad väga hästi, milline on L-tüüpi õis ja milline S-tüüpi. Et nurmenukud kasvaksid ja paljuneksid, ongi vaja mõlemat tüüpi isendeid. Õnneks kasvab siinkandis mõlemat tüüpi nurmenukke.

Lastele meeldis selline uurimistöö väga, aga ilm oleks võinud olla ikka kevadisem ?