keemiakeemia 1

Rändav Bioklass on Tartu Ülikooli ja firma Thermo Fisher Scientific ühisprojekt, mille eesmärgiks on tutvustada koolinoortele eluteadusi ning suurendada nende huvi biotehnoloogia valdkonna vastu. Projekti eesmärgiks on populariseerida loodusteadusi, tutvustades õpilastele tänapäevaseid DNA analüüsi meetodeid ja andes neile võimaluse töötada kaasaegse laboriaparatuuriga. Projekti käigus sõidab mobiilne labor mööda Eestit ning külastab koole. 5.septembril 2017 jõudiski Rändav Bioklass Kunda Ühisgümnaasiumi. Bioklassi töös osalesid 11. ja 12.klasside õpilased ning huvilised 9.klassist.

Õpilased said kuulata lühiloengut, mille käigus räägiti antud projektist ja selle eesmärkidest. Praktiline osa algas pipeteerimise õppimisega, millele järgnes ka võistlus. Piepeteerimise võistluse võitis Allan Loo 12.klassist. Seejärel tutvustati DNA-d - õpilastele selgitati, kuidas DNA kogust mõõdetakse ning kuidas DNA-d sadestada. Järgnes loenguline ja praktiline osa sellest, kuidas on võimalik teatud, meid huvitavaid DNA piirkondi PCR-i reaktsiooni käigus paljundada. Töö bioklassis oli põnev ja meeliköitev.

Õpetaja Marika Toom

Fotod kooli arhiivist