Sellel nädalal käisid Kunda Ühisgümnaasiumi väiksemad mudilased Toolset külastamas. Nimelt tehti meile Viru-Nigula valla poolt armas kingitus ja saadeti 1.-5. klassid kordamööda talvemaale seiklema.

Vastuvõtt oli väga soe ning tegevused said alata juba enne kui arugi saime. Kuna üle poole tegevusest toimus õues, siis alustati koheselt ühise tantsuga muusika saatel, et soe sees hoida. Tantsusammud seati ritta koostöös õpilastega ja kõik said uueks sammuks arvamust avaldada. Laste poolt märgati kohe ära, et tantsukava taustaks olnud jõulumuusika oli sama, mis meie koolis lastav tunnikell.

Peale tantsu kutsuti lapsed tuppa purkidest jõulukaunistust/küünlaalust meisterdama. Kätte anti purgid, markerid, liim, liiv, säraliiv ja sära. Purgid said kõik väga uhked ja kui kõigil oli töö valmis, liikusime edasi teise majja. Enne sisenemist oli väga oluline olla vaikselt, lubati võtta õueriideid vähemaks ja paluti istuda maha tekkidele. Lapsed olid põnevil – oli muinasjutu kuulamise aeg. Kui jutuke käbist läbi sai liikusime taas õue.

Väljas ootasid meid vahvad tegevused. Laoti käbidest ühte meetrit, mängiti ringmängu, otsiti aaret, mille sisu sai pärast endale ning mängiti pallimängu. Kui juba piisavalt õues sai mütatud, liikusime tagasi tuppa sooja. Toas ootas ees aurav tee magusate piparkookidega ning jõuludisko sooja sisse tegemiseks.

Oli väga vahva päev.