Reedel, 8. oktoobril käisid Kunda kooli 10. ja 11. klassi õpilased koos klassijuhatajatega õppekäigul Vargamäel. Külastati A. H. Tammsaare muuseumi ja matkati Kodru rabas.

Äsja Tammsaare peateost „Tõde ja õigus“ käsitlenud 11. klass nägi oma silmaga romaani tegevuspaiku, 10. klassil on järgmisel aastal teost lugedes pilt juba silme ees. Muuseumis saadi rohkem teada kirjaniku lapsepõlvekodust, sealsest elust, hoonetest ja inimestest. Tutvuti Tammsaare loominguga, lapati fotoalbumeid, uuriti kirjaniku sugupuud ja sätiti ennast istuma kirjaniku vahakuju kõrvale.

Pärast piknikku viis teekond Kodru rabasse. Matk oli umbes viie kilomeetri pikkune. Igaüks liikus endale sobivas tempos, mis andis võimaluse nautida nii imelist ilma kui ka loodust. Kõik õpilased pidid tegema fotosid, et kasutada neid bioloogia kodutöös. Vaatetornist sai heita pilgu kogu rabale ja pingil jalgu puhates lugeda Doris Kareva mõtteluuletust „Vaikuse laul“. Huvilised vaatasid ringi Järva-Madise kirikus ja jalutasid kirikaias. Tammsaare ausamba juures tehti ühispilt.

Päev oli mõnus, noored said uusi teadmisi, tutvusid lähemalt suure eesti kirjamehega ning nautisid ilusat loodust. Nii mõnigi lubas siia tagasi tulla.

Aitäh õpetaja Marika Toomile, kes suunas märkama ja pildistama kaunist rabaloodust.