Enne vaheaega jõudsid 7.a ja 7. b klassi õpilased külastada Tartus ERMi ja Tagurpidi maja.
Õpilaste muljed õppereisist:
  • Kõige rohkem meeldis mulle sõit Tartusse, sest akna taga oli ilus vaade (sügisvärvides maastik). Sain teada, et varem magati ahju peal.
  • Mulle meeldis, et sain olla sõpradega ja käia koos ringi. Ma ei õppinud eriti midagi, aga mul oli huvitav kuulata giidi.
  • Mulle meeldisid ERMis need vanad autod ja voodid. Õppisin seda, et vanal ajal kasutati valgusena rasvaküünlaid.
  • Mulle meeldis söök ja õppisin, et kui üks inimene sureb väga kaua aega tagasi ära, siis on ta keha väga kondine ja nahka pole ja, et teda uuritakse.
  • Mulle meeldis Eesti Rahva Muuseumi maja kuju, sest see oli väga huvitav seest ja väljast. Minule meeldis ka, et sain näha Estcube1. Ja ma õppisin, et Estcube1 on suurem, kui ma arvasin.
  • Mulle meeldis tagurpidi maja. Mulle meeldis sõbraga üksinda muuseumis ringi käia.
  • Mulle meeldis vanaaegsete riiete näitus.
  • Mulle meeldis tagurpidi maja. Ma õppisin, kuidas näeks maja välja tagurpidi.
  • Mulle meeldis Kukruse naine ja viipekeelt õpetav interaktiivne tahvel.
  • Mulle meeldis ERM-is. Olen tahtnud sinna ammugi minna. Koos klassikaaslastega oli veel parem. Mulle meeldis toit,  mida pakuti.
  • Mulle meeldis voodiga tuba ( tekkis salvestis).
  • Tagurpidi majas oli lõbus.
  • Mulle meeldis eilne söök ERM-i restoranis. Meeldisid tegevused, mis muuseumis teha sai ja lood, mida giid meile jutustas. Näiteks selle luukere ja isetehtud muruniiduki kohta. Lisaks meeldis mulle väga tagurpidi maja, kus oli selline tunne, et hakkad kohe hõljuma.