Kellaaega laetakse...
  Kasemäe 22, Kunda
Lääne-Virumaa 44107
 +372 322 1248
  info[ät]kundakool.ee

 Reg.nr. 75020500
Kood EHISes: 700

 Kool on avatud:
E-R kella 7.15-21.00


VÕIME KUULUTADA TEHTUKS!

Kunda Ühisgümnaasiumi õpilased KÄISID 2019/20 õppeaastal mitmetel harivatel keskkonnateadlikkust tõstvatel õppeprogrammidel.

Läbi Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusprogrammi saime ühes õpilastega osa tegevustest, mille teemaks oli säästva keskkonnakasutuse põhimõtete, looduse ja inimühiskonna seoste, looduses toimuvate protsesside ja elurikkuse tundmaõppimine.

Kunda Ühisgümnaasiumi 1.-9.klassi õpilased osalesid erinevatel õppeprogrammidel kuni eriolukorra alguseni. Kevadel käimata jäänud õppeprogrammid võeti taas ette uue õppeaasta algusega. Tänaseks on kõik Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusprogrammide projektist tulenevad õppekäigud 2019/20 õppeaastaks läbitud. Kunda Ühisgümnaasium sai Keskkonnainvesteeringute Keskuselt õppekäikude korraldamiseks toetust 3852 euro ulatuses.

Klass

Programm

Programmi viis läbi

1.a ja b

Hakkamasaaja looduses

MTÜ Ökokratt

2. a ja b

Välgutund

Energia Avastuskeskus

3. kl

Kes need jäljed siia jättis?

Lahemaa rahvuspargi keskus

4. a ja b

Välgutund

Energia Avastuskeskus

5. a ja b

Magevete vaatlus Kurtna järvestikus

Alutaguse Matkaklubi

6. kl

Retk Viru rabasse

Lahemaa rahvuspargi keskus

7. a ja b

Põhja Eesti Klint ja Rand

Alutaguse Matkaklubi

8. a ja b

Mõõdetav loodus

MTÜ Ökokratt

9. kl

Loodusvarad – kelle ja milleks?

Lahemaa rahvuspargi keskus

Miks neil õppekäikudel käime?

Eesmärk on kujundada õpilases arusaama, et inimene on osa loodusest, loodus on majanduse ja kultuuri alus ning keskkonnakaitse ja -kasutuse vahel peab valitsema tasakaal. Õppekäigud on peamiselt koolis omandatud teadmiste kinnistamiseks või teabe kogumiseks ees ootavate loodusainete teemadeks. Läbi õppekäikude õpilased kinnistavad õpitut, rakendavad õpitut looduskeskkonnas, omandavad uusi teadmisi, näevad Eesti erinevaid loodusmaastikke. Õpilaste silmaring avardub, kujunevad seosed õpituga ning kogetu annab õppetegevusele loodusteadliku aluse. Selline projekt aitab kaasa õpilaste koostööoskuste kujunemisele ning õppijate hoiakute ja tarbimisharjumuste kujundamisele keskkonnahoidlikuks. Lisaks viibib õpilane õppekäikude ajal palju värskes õhus ning on nii vaimselt kui füüsiliselt aktiivne.

Kunda Ühisgümnaasium tänab Keskkonnainvesteeringute Keskust toe ja võimaluse eest suurendada kogukonnas keskkonnateadlike noorte arvu.

 

HITSAINNOVEINNOVE RajaleidjaeKoolEttevõtlik koolKiusamisest vabaks