Tartu 05.10.2018 kollaž

Õppepäev Tartus

5. novembril sõitsime koos neljandate klassidega Tartusse Ettevõtluskülla ja Makerlabi töötuppa. Esimene töötuba oli Makerlab, kus meisterdasime katapulte. Kui katapuldid olid valmis, siis korraldati rühmade vahel katapultide sõda, milles minu tiim jäi ühe korra viiki ja ühe korra võitis. Meisterdamise juures oli keeruline teistele järele jõuda. Väga huvitav oli katapulti meisterdada, kuna ma ei olnud kunagi varem seda teinud. Mõni hetk oli igav, sest vahepeal jõudsin teistest ette ja siis pidin ootama. Segav oli siis, kui keegi kogu aeg küsis minult abi.

Teine õpituba oli Ettevõtluskülas. Seal jaotati meid tiimidesse. Mina oli meediakeskuses. Seal oli veel palju kohti, näiteks pank, töökoda, kauplus ja ilukeskus. Me pidime raha säästma, et meie unistus täituks ning saaksime sõita soojale maale. Õppisin seda, kuidas raha säästa, kuhu raha läheb ja mis valikuid teha. Ülesanded jagati nii, et ühe kuu töötavad teised ja siis meie. Kõige huvitavam ülesanne oli see, kui ma pidin minema panka autot kindlustama, aga alguses läksin ma hoopis töökotta ja see oli natuke piinlik. Kui olime Ettevõtluskülas oma ülesanded täitnud, tehti meile õpitust kokkuvõte.

Päev möödus Tartus väga ruttu ning pidime hakkama Kundasse tagasi sõitma. Ekskursioon oli väga lahe ning ootan juba järgmist väljasõitu kuhugi vahvasse kohta.

Greete Veski

3.b klassi õpilane

Väljasõit Tartusse Ettevõtluskülla

Külastasime klassiga 5.novembril Ettevõtlusküla ja Makerlabi katapuldi töötuba.

Ettevõtluskülas jagati meid rühmadesse. Iga rühm sai endale oma töökoha. Seal oli valikus juuksurisalong, kaubamaja, tehnikapood, töökoda ja pank. Me õppisime rahaga ringi käima ja ülekandeid tegema. Saime ka töötada oma töökohas. Õppisime, kuidas olla hea teenindaja ja käituda klientidega. Pärast saime kõik kokku ja vestlesime, kuidas meie erinevates mängutöökohtades läks. Üldiselt oli kõik hästi, kuid mõni asutus läks pankrotti ka! Ettevõtlusküla oli väga lahe!

Makerlabi katapuldi töötoas saime meisterdada ise katapulte ja pärast tegime nendega võistlust. Saime kõik oma katapuldid koju kaasa võtta. Mulle ja ka kõikidele teistele meeldis väga see ekskursioon. Väga lahe päev oli!

Emily Lilleoja

4.a klassi õpilane

Ekskursioon Tartusse

5. novembril käisime klassiga Tartus. Tee Tartusse oli pikk, aga kohale jõudes teadsin, et nüüd läheb lõbusaks.

Esialgu pidime me ehitama katapulte. See oli üsna raske, sest seal oli palju sarnaseid tükke. Kui kõigil katapuldid valmis said, valmistasime fooliumist palle ja moodustasime võistkonnad. Iga võistkonna ette pandi üks karp ning võistlejate ülesandeks oli katapultide abil pallide lennutamine kasti. Pärast võistlust läksime sööma. Seejärel viidi meid ühte suurde saali, kuhu oli ehitatud linn. Seal linnas asusid erinevad asutused – poed, juuksur, linnavalitsus, apteek, töökoda ja pank. Taaskord jagati meid gruppidesse. Nüüd moodustas iga rühm oma pereäri. Igal firmal oli oma eesmärk, mida prooviti täita. Mina töötasin juuksurisalongis ning meie ülesandeks oli koguda raha auto jaoks. Tööl raha teenimine, selle kogumine ja säästmine olid väga väsitavad, aga me saime sellega hakkama ja täitsime oma eesmärgi.

Käik SPARK Makerlabi töötuppa ja Ettevõtluskülla oli vahva ja õpetlik.

Karoliina Nasikovski

4.b klassi õpilane

Täname õppepäeva toetuse eest  SA Lääne-Viru Arenduskeskust, Viru-Nigula Avatud Noortekeskust ning lapsevanemaid.

Klassijuhatajad Ülle Juuse-Tumak, Jana Rootare, Anni Pääsuke