mure

Koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Eesti Õpilasesinduste Liiduga kuulutati septembri kuus välja projektikonkurssi “Kas mu kool on salliv”, kus oli võimalik taotleda rahalist toetust oma projekti elluviimiseks.

November oligi Kunda Ühisgümnaasiumis Salliva Kooli kuu. Sel kuul viidi koolis ellu projekt „Naerata-see sobib Sulle!“ Projekti eesmärgiks oli vähendada koolikiusamist.

Projekti raames käis koolis töötubasid tegemas ja õpilastega suhtlemas eripedagoog Pille Kriisa. Tema töötubades said õpilased teada, mida tuleb teha kui näed koolis kiusamist ja et kiusajateks on hoopis need kellel on tegelik  probleem. Koostöös poiste käsitööõpetaja Kaido Kukkega tehti kooli murepostkast, kuhu õpilased ja ka õpetajad saavad panna kirjad oma muredega. Postkasti eelis on see, et oma muredest saab teada anda anonüümselt. Toimus ka koomiksi võistlus pealkirjaga Naeratav kool. Eesmärk oli panna noored mõtlema selle peale, milline võiks olla naeratav kiusamisvaba kool.

Murepostkast osutus koolis väga efektiivseks, seega otsustasime koostöös koolijuhtkonnaga murepostkasti kauemaks kasutusele võtta.

Projektijuht Kärol Kirsipuu

Kunda Ühisgümnaasium 8. klass