mektory

27. septembril võtsid meie kooli õpilased (Merlin Pikki, Laura Harlamova, Darja Rabski ja Raimond Männiste) osa huvitavatest loengutest TTÜ Mektorys. Loengus rääkis oma kogemustest ja jagas astronoomia-alaseid teadmisi USA astronaut kolonel Douglas H. Wheelock, kes on kosmoses veetnud kokku 178 päeva ja käinud kosmosekõndidel 43 tunni ja 30 minuti jagu. Oma loengus julgustas ta noortel olema uudishimulik. Wheelock rääkis ka oma elust kosmoselaeval, mis tundus võrdlemisi sarnane meie igapäeva eluga (töötamine, söömine, hügieen, koristamine, vaba aeg). Kohtumine ehtsa NASA astronaudiga oli äärmiselt huvitav ja meeldejääv. Lisaks said õpilased osa võtta robootika tunnist ja töötada Arduino programmiga.

Merlin Pikki ja Darja Rabski