Tudu järv

28. septembril toimus matkapäev Kunda Ühisgümnaasiumi 7. klassi õpilastele.
7. klass käis väljasõidul Tudusoo maastikukaitsealal, kus toimus õppeprogramm „Õpperetk ümber maalilise Tudu järve“. Eesmärgiks oli õppida tundma sealset rabakooslust ja teada saada, kellele ja miks on rabad olulised.
Tudusoo maastikukaitseala juures ootas meid giid ning retk ümber Tudu järve võis alata. Retkel nägime laukaraba ja siirdesoo imelist raba. Sõime palju marju – jõhvikaid, pohli, sinikaid ja kukemarju. Saime teada, et rabas liikudes peab olema puude juures ning kohtadesse, kus taimi pole, ei tohi minna. Giidilt saime teada, et raba on üksnes sademetest toituv soo. Inimeste jaoks on sood olulised seal moodustuva turba tõttu, millest saab kütet. Raba on aga elupaigaks paljudele haruldastele lindudele ja taimeliikidele.
Peale retke toimus meeskondlik seiklusmäng, mis kordas õpitut ja andis võimaluse põhjalikumalt uurida järve ja selle ümbrust. Seiklusmäng lõimis endas erinevaid õppeaineid – loodusõpetust, kunsti, kehalist kasvatust, võõrkeelt ja ajalugu. Tõdesime, et meie lähedal on nii palju avastada ning alati on ikka midagi uut, mida kõrva taha panna.
Peale selle nautisime ilusat ilma ja pidasime väikese pikniku järve ääres asuval lõkkeplatsil.
Oli igati tegus ja huvitav päev!

7. klass ja klassijuhataja Ruti