5klassid

Meie koolis on kenaks traditsiooniks saanud viiendate klasside sügisene õppepäev Tallinnas. Viiendas klassis alustatakse põhikoolis ajaloo õppimisega. Ei ole midagi paremat, kui tutvustada ajalugu reaalselt eksisteerinud asjade ja tegevuste kaudu. Tänapäevased muuseumid on loonud selleks ideaalseid võimalusi, pakkudes erinevaid õppeprogramme.

Meie ekskursioon toimus 28. septembril. Päev algas Eesti Vabaõhumuuseumis. Peale lühikest jalutuskäiku territooriumil suundusime Kuie koolimajja. Meie ette astus koolipreili ja keskaegne koolitund algas. Läbi võeti usuõpetus, rehkendus, veerimise ja ilukirjutamise tund. Meie õpilased proovisid kirjutada etteütlust tindi ja sulega. Koolipreili oli range. Tundus, et laste jaoks oli see koolitund päris väsitav.

Edasi kulges meie teekond mööda Tallinna vanalinna. Käisime Toompeal, vaateplatvormidel, Raekoja platsil, Neitsitorni juures ja Taani kuninga aias. Läbi sai jalutatud nii Pikk kui ka Lühike Jalg.
Järgnevalt oli meile broneeritud ekskursioonid Kiek in de Kökki ja Bastioni käikudesse. Tänapäevases muuseumis on ka keskaega puudutav ekspositsioon interaktiivne. Lõbusaks läks siis, kui iga laps sai omal nahal proovida piinamisriistu. Giidid viisid läbi muuseumitunnid väga heal tasemel. Iseasi, kas kõik sellest maksimaalselt osa said.
Tundus, et väikelinnast pärit õpilastele oli hariv ka suurlinna tänavatel liikumine. Kuidas ületada sõiduteed? Miks ei tohi joosta või karjuda tänaval? Kuidas käituda muuseumis ja kohvikus ilma kaaskülastajaid segamata? Kõik ei tulnud sellega toime. Õpetajatel oli päris tihti vaja selgitada, miks ja kellele on vaja ühiselureegleid. Miks ei või iga piirde taha ja müürile ronida? Miks ei tohi muuseumis kivist kahurikuuliga jõutõstmisharjutusi teha? Kuidas kohelda muuseumieksponaate?
Päev oli pikk ja väsitav. Nagu ikka, oli suureks boonuseks päeva lõpetus McDonald`sis.
Õpilaste arvamused õppepäevast:
Vabaõhumuuseumis meeldis kirjutada tindi ja sulepeaga, kuigi see oli raske. Mulle ei meeldinud nii palju olla jalgadel ja käia. (Arseni)
Mulle meeldisid väga Bastioni käigud, seal oli hirmus. Rong sõitis liiga aeglaselt. (Daniil)
Mulle meeldisid Bastioni käikude hääled ja Kiek in de Kök. Mulle ei meeldinud, et Bogdan noris mind. Vabaõhumuuseumis oli igav. (Kristel)
Mulle meeldisid Kiek in de Köki Bastioni käigud. Seal räägiti prükkarist, kelle nimi oli Jüri. Vabaõhu-muuseumis meeldis kirjutada sulega. Mulle meeldis veel Taani kuninga aed. Ei meeldinud bussis see, et Elari torkis mind kogu aeg ja Marta kiusas. (Sandra)
Mulle meeldisid kõik muuseumid, kus me käisime, ja Tallinna vanalinn. Tore oli Tallinnas kõndida. Mulle ei meeldinud, et õpilased karjusid bussis ja laulsid lolle laule. (Merike)
McDonald`s oli kõige parem! Tallinna linna vahel oli lahe liikuda. Bastioni käikudes oli igav, sest ma arvasin, et rong kihutab, aga see oli nii aeglane. (Feliks)
Meeldis vanalinn, McDonald`s, Kiek in de Kök. Ei meeldinud Vabaõhumuuseumis. (Janek)
Vabaõhumuuseumis oli lahe, sest sain teada, mis tunne oli kunagi koolis käia. Meeldis Taani kuninga aed. (Kert)
Meeldisid Bastioni käigud, majad, kirikud, McDonald`s. Ei meeldinud Vabaõhumuuseum, valgusfoorid, sulepeaga kirjutamine ja see, kui keegi sõi salaja bussis. (Kaili)
Mulle meeldisid kõik kohad, kus käisime. Ei meeldinud need libedad trepid ja see aeglane rong. Rongi pink oli külm. Daniil käitus lollakalt. (Annike)
Mulle meeldis, et Bastioni käikudes kummitas naine ja olid hääled. Meeldis vanalinnas jalutamine ja McDonald`si söök. Meeldisid kõik muuseumid. Ei meeldinud, kuidas Dima, Daniil ja Bogdan käitusid. (Darja)